Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

4 konverzácie, ktoré musíte mať s partnerom pred splodením detí

USPECH.MNE.SK    |    12.09.2019
Ak už zvažujete, že by ste s partnerom chceli mať svoje prvé dieťa, mali by ste sa najskôr zastaviť a premyslieť si, či to bude z pohľadu vašej súčasnej situácie dobré riešenie. Pomôže vám k tomu otvorené diskusia, ktorá by sa mala dotknúť nasledujúcich štyroch tém.

1. Konverzácia o peniazoch – otázkou, na ktorú musíte odpovedať, je, či si dieťa môžete dovoliť. Deti a najmä bábätká sú finančne nákladné. Budete potrebovať jednorazové i pravidelne sa opakujúce investície, či už pôjde o nábytok, plienky, oblečenie, stravu a podobne. K tomu treba zohľadniť, že váš príjem sa počas obdobia materskej môže znížiť. Zvýšia sa pritom aj náklady na bývanie – najmä za vodu.

2. Konverzácia o rozdelení úloh – deti si okrem financií vyžiadajú aj viac vášho času a vašej energie. Preto bude pre vás ťažšie plniť si svoje úlohy v domácnosti. Ak žena doteraz robila všetko sama, je na čase, aby sa niektorých úloh chopil aj muž. Musíte si úlohy rozdeliť tak, aby netrepala vaša domácnosť, váš potomok a ani vy. Tiež sa môžete porozprávať o tom, aká bude vaša úloha pri výchove.

3. Konverzácia o kariérach – v prvom rade sa musíte rozhodnúť o tom, ktorý rodič na seba prevezme hlavnú úlohu starostlivosti o dieťa a pôjde na materskú. V súčasnosti nie je nič výnimočné, ak zostane na materskej otec. Zvážte, kto z vás prináša väčší príjem a kto z vás má väčší potenciál dosiahnuť v práci väčší úspech.

4. Konverzácia o najhoršom – nikto to nechce počuť a len málokto to rieši, ale život je nevyspytateľný a prináša rôzne riziká. Môže sa stať, že zomrie jeden rodič alebo aj obaja. Čo sa stane potom? V tomto musíte mať jasno. Vzájomne by ste sa mali postarať o to, aby partner s dieťaťom mali po vás toho čo najviac a dokázali sa o seba postarať. Pre prípad úmrtia oboch rodičov, by malo byť známe, kto sa bude starať o dieťa. Prínosom môže byť aj životná poistka.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist