Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Ako eliminovať stres a koncentrovať sa na to najdôležitejšie? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako eliminovať stres a koncentrovať sa na to najdôležitejšie?

Stres je jedným z najväčších faktorov, ktoré ovplyvňujú majiteľov firiem či ich zamestnancov. Väčšina ľudí si s ním nevie poradiť a trpí tým nie len ich produktivita, ale aj osobné vzťahy.

Ak sa chcete koncentrovať na to najdôležitejšie, či už v pracovnom alebo súkromnom živote, mali by ste sa pokúsiť dostať stres zo svojho života. Pomôcť by vám k tomu mali aj nasledujúce štyri tipy:

1. Stanovujte si úlohy podľa priority – rozdeľte si svoje úlohy na štyri skupiny: dôležité a urgentné, dôležite a neurgentné, nedôležité a urgentné, nedôležité a neurgentné. Podľa toho pristupujte k uprednostňovaniu ich vykonávania. Najskôr si urobte úlohy, ktoré sú dôležité a urgentné. Už len tým vám ubudne stres.

2. Neodkladajte si robotu na neskôr – odkladanie vecí na neskôr sa vám vypomstí v momente, keď už nebudete mať dostatok vecí na to, aby ste dané úlohy dokončili a zároveň splnili úlohy, ktorých ukončenie sa tiež očakáva v krátkej dobe alebo súbežne s tými odloženými. Buďte disciplinovaní a znížite šancu, že sa dostanete do takýchto stresových situácií.

3. Zostaňte v prítomnom okamihu – jedným z problémov podnikateľov i niektorých zamestnancov je, že sa neustále pozerajú na budúcnosť. Keď strávite väčšinu času myslením na budúcnosť, zanedbáte prítomnosť. Musíte sa však koncentrovať na súčasnosť, na malé víťazstve, ktoré vedú k veľkému víťazstvu.

4. Pravidelne sa venujte cvičeniu – ukázalo sa, že cvičenie dokáže znížiť hladinu stresu u človeka. Spočiatku sa to môže zdať ako kontraproduktívne, ale fyzicky tlak na vaše telo znižuje tlak mentálny. Pri cvičení sa obmedzujú stresové hormóny a podporujú endorfíny, ktoré zase podporujú dobrú náladu. Dokonca je prospešná aj malá prechádzka.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist