Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Život & vzťahy 20. 09. 2018

Ako maximalizovať svoje príležitosti v živote?

ikonka
Náš úspech vo veľkej miere závisí od toho, či sa chopíme príležitostí v živote alebo nie. To samozrejme záleží na vás. Podľa Donalda Latumahina existujú pritom tri základné veci, ktoré by ste mali robiť, aby ste svoje príležitosti maximalizovali.

1. Pripravte svoju myseľ
Je dôležité najskôr pripraviť svoju myseľ. Znamená to, že tým otvoríte dvere zlepšením vašich zručností a vedomostí vo vašej záujmovej sfére. Keď sa objavia príležitosti, vďaka tomu budete schopní sa ich chopiť. Bez toho to nebudete môcť dokázať a príležitosti vás budú len obchádzať.

V prvom rade sa opýtajte, aká ja vaša životná vízia a čo patrí medzi vaše silné stránky. Získate tak predstavu o tom, ktoré odbory sú pre vás stvorené. Potom si v nich nájdite vzory, ktoré vás budú inšpirovať. Čítajte relevantné knihy, blogy a magazíny. Svoje zručnosti trénujte a poprípade ich učte aj iných. Tým sa ešte viac zdokonalíte.

2. Pripravte myseľ iných
Ak už máte pripravenú svoju myseľ, budete musieť pripraviť aj myseľ druhých, aby si boli vedomí vašich zručností a vedomostí. Hneď ako im príde na um vaše meno, mali by si ho spojiť s určitým odborom, v ktorom ste dobrí. Takto si vlastne budujete svoju osobnú značku.

Vymyslíte si frázu, ktorá by vás reprezentovala. Bude to váš osobný odkaz. Držte sa len jednej. Zakúpte si internetovú doménu s vašou osobnou značkou, vytvorte si na nej blog a pravidelne naň prispievajte. Takisto ju využite aj na vytvorenie e-mailovej schránky. Používajte tú namiesto tých, čo sú zdarma. Do podpisu každého mailu pridajte odkaz na váš blog. Pomáhajte priateľov s problémami súvisiacimi s vašim odborom a píšte články do odborných magazínov alebo miestnych novín. Tým si vybudujete reputáciu experta.

3. Maximalizujte svoju viditeľnosť
Po príprave je dôležité dať o sebe vedieť svetu, a preto sa musíte zviditeľnil v maximálnej možnej miere. Potrebujete byť aktívni a viditeľní, aby k vám chodili klienti a požiadavky o spoluprácu.

Tento bod naplníte navštevovaním seminárov a udalostí týkajúcich sa vášho odboru. Zapájajte sa do debát v diskusných fórach, komentujte súvisiace články na iných médiách a blogoch, spájajte sa s inými blogermi, staňte sa členom odbornej organizácie, vytvorte si profil na Linkedln. Možností je, samozrejme, aj viac.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
dalsich-7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovatĎalších 7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať osem-tajomstiev-ludi-s-pevnym-zdravimOsem tajomstiev ľudí s pevným zdravím zdravy-zivot-je-zakladom-pre-uspesny-zivotZdravý život je základom pre úspešný život manazment-casu-8-tipov-ktore-vam-s-nim-pomozuManažment času: 8 tipov, ktoré vám s ním pomôžu 7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovat7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist