Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

2 kroky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa strachu

Vaša cesta môže skončiť úspechom alebo sklamaním. Možno ste však už na jej začiatku predurčení, aby ste to s určitosťou nezistili. Možno vám v urobení prvého kroku bráni váš strach.

Môžete sa báť podstúpiť výzvu, využiť ponúkanú príležitosť či zariskovať. Čelíte dileme, či do toho ísť alebo nie. Strach vám pritom vehementne hovorí, aby ste radšej neriskovali. Strach vás však obmedzuje aj na iných frontoch. Pritom ide len o boj vo vašej hlave, ktorý môžete vyhrať.

Strach je normálny a ak chcete dosahovať úspechy, budete ho musieť vedieť prekonávať. K tomu vám pomôžu nasledujúce dva jednoduché kroky:

1. Uvedomte si, čoho sa bojíte
Často je strach zamaskovaný a objaví sa z ničoho nič. Spustia ho akcie alebo slová niekoho iného, či vaša vlastná myšlienka o následkoch, ktoré by vám mohli vaše činy priniesť. Strach obsahuje veľa energie, ktorú by ste mohli využiť vo svoj prospech, ak ho skrotíte.

V prvom rade si musíte, čoho konkrétne sa bojíte. Z čoho ten strach vyplýva? Uvedomte si, že keď ho budete vedieť identifikovať, budete mať lepšiu šancu na to, aby ste sa ním nenechali kontrolovať. Strach sa prejavil a vy musíte vedieť, čo ho spustilo.

2. Zistite, prečo sa určitej veci bojíte
Keď už budete vedieť odpoveď na otázku z prvého kroku, môžete si položiť ďalšie otázky: Prečo sa toho bojím? Prečo sa bojím urobiť ďalší krok? Čo sa stane, ak budem strach ignorovať, urobím krok, ktorý chcem, a nakoniec dosiahnem úspech?

Pýtajte sa tieto otázky a uvedomíte si, že strach sa vás len snaží udržať v bezpečí komfortnej zóny. Od prírody nie sme navrhnutí na dosahovanie úspechov, ale na prežívanie. Preto na nás strach môže vplývať v takej miere. Keď však uvidíte, že následky nemusia byť také hrozné oproti možným ziskom, prekonáte ho ľahšie.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist