Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

10 významných dôvodov zlyhania

Niektorí ľudia, ktorí sa musia vyrovnávať so zlyhaním vo svojom živote, sú vzdelanejší, pracovitejší i talentovanejší ako tí, ktorí sa tešia z veľkého úspechu. Rozmýšľali ste, prečo by tomu tak mohlo byť?

Zlyhanie samo o sebe zlé nie je. Keď zlyháte, môžete sa z toho poučiť , oklepať a ísť ďalej. Horšie je, ak sa však z toho nepoučíte. Ak sa chcete poučiť, mali by ste vedieť, že za zlyhaniami stojí zvyčajne týchto 10 dôvodov:

1. Neprajné korene – nemôžete za to, do akej situácie sa narodíte a pritom do veľkej miery to ovplyvní smerovanie vášho života.

2. Nevhodné prostredie – čiastočne sa to využíva ako výhovorka, ale čiastočne je to aj reálny faktor zlyhania. Najviac totiž na vás pôsobia rodina a priatelia.

3. Zlé zdravie – ak vás obmedzuje v rozlete zdravie, potom sa vám úspechy dosahujú mimoriadne ťažko. Nie je to však nereálne. A ak ste teraz zdraví, tak treba robiť všetko preto, aby ste zdraví aj zostali.

4. Nedostatok vzdelania – podstatné však je, že ak sa vám nedostalo dostatočného formálneho vzdelania, stále máte možnosti, ako sa toho naučiť veľa z kníh alebo z kurzov.

5. Nedostatočne ujasnený životný cieľ – bez cieľa alebo zmyslu života to ďaleko nedotiahnete a šance sú, že sa ním skôr budete potulovať sem a tam.

6. Nedostatok ambícii – niektorí ľudia sa jednoducho uspokoja s málom a priemernosťou. Potom nie je prekvapujúce, že priblížia viac k zlyhaniu ako k úspechu.

7. Nedostatok sebadisciplíny – kontrola nad sebou samým a disciplína sú veľmi dôležité pre úspech. Pozitívne je, že sa dajú naučiť a trénovať.

8. Prokrastinácia – odkladanie povinností je odkladaním úspechu.

9. Nedostatok vytrvalosti – treba si uvedomiť, že nič, čo stojí za to, nie je ľahké. Treba vytrvať. Vzdať sa môžete aj krok pred úspechom. Nikdy to nebudete vedieť.

10. Negativizmus – väčšina úspešných ľudí má spoločné to, že sa vyhýbali negativizmu a mysleli pozitívne. Verili si.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2022 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist