Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Tri veci, ktoré vám pomôžu znova nadobudnúť stratenú koncentráciu

Všetci z času na čas stratíme našu koncentráciu. Nemôžeme sa tomu vždy vyhnúť. Kľúčové však je, aby sme svoju stratenú koncentráciu nadobudli naspäť. Ako na to? Prinášame vám tri tipy, ktoré by mohli pomôcť.

Najlepším spôsobom, ako zvládať svoju koncentráciu je neumožniť externým i interným faktorom rozptýliť nás od toho, čo robíme. Keď sa však nachytáte pri tom, ako vás rozptýlenie ovládlo, môžete skúsiť aplikovať tieto tri veci:

1. Uvedomelé dýchanie
Bez ohľadu na to, či vám robí problém nájsť riešenie problémy, na ktorý sa koncentrujete, alebo sa neviete koncentrovať na to, aby ste ho začali riešiť, uvedomelé dýchanie vychádzajúce z meditácie by vám mohli pomôcť. Zavrite oči, párkrát sa z hlboká nadýchnite a uvedomujte si tok vzduchu vaším telom. Postačia dve minúty a opäť budete pripravení koncentrovať sa na to, na čo sa koncentrovať máte.

2. Fyzické cvičenie
Niekedy prídete o koncentráciu aj vďaka tomu, že celý deň robíte jednu vec v jednej pozícii. Musíte si od nej oddýchnuť mentálne i fyzicky. Ak po niekoľkých hodinách práce na počítači máte problém udržať svoju koncentráciu, často pomôže, ak sa prejdete alebo si rovno zacvičíte. Prečistí vám to hlavu a dodá novú dávku energie. Plus, urobíte niečo dobré aj pre vaše zdravie.

3. Zápisník so zoznamom úloh
Ak chcete byť organizovaný a zvýšiť pravdepodobnosť toho, že sa udržíte na správnej ceste, musíte si vytvoriť zápisník, či už papierový alebo elektronický, do ktorého si budete zapisovať všetky ciele, projekty a úlohy, ktoré musíte urobiť. Dostanete to z vašej hlavy a všetku pozornosť budete môcť venovať len konkrétnej úlohe, ktorú musíte urobiť. Vďaka tomu, že budete mať úlohy zapísané, si vyviniete aj zmysel pre to, kedy počas dňa sa aký typ práce pre vás hodí najlepšie. Tým si prácu uľahčíte a ľahšie udržíte aj svoju koncentráciu. Nebudú vás rozptyľovať myšlienky, čo by ste mali urobiť potom, či ste na niečo nezabudli a podobne.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist