Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

7 chýb, ktorým sa treba vyhnúť pri rekonštrukcii domu či bytu

Chystáte sa prerobiť si svoju domácnosť? Aby ste si rekonštrukciou domu či bytu prešli s čo možno najmenším počtom prekážok, mali by ste sa snažiť vyhnúť nasledujúcim siedmym bežným chybám.

1. Naháňanie sa – určite ste už v televízii videli, ako sa dá za týždeň zrekonštruovať celý dom. V skutočnom živote a pri renovácii vlastného domova by ste však nemali nič uponáhľať. Dôkladne plánujte a jednotlivé kroky vykonávajte zodpovedne tak, aby vás renovácia potešila po dokončení i o niekoľko rokov neskôr.

2. Zanedbanie dynamiky tímu – niekedy na renováciu stačí hŕstka ľudí, niekedy je potrebný väčší tím. Každopádne, netreba zanedbávať dynamiku skupiny bez ohľadu na jej veľkosť. Mali by ste spolu spolupracovať, všetci sa zjednotiť, poradiť, všetko odkonzultovať, od materiály cez postupy až po rozpočet ešte predtým, ako s renováciou začnete.

3. Ignorovanie svojej intuície – ak sa spoliehate na dodávateľov a niečo vám hovorí, že ste si nevybrali dobre, tak danú osobu alebo firmu vymeňte. Aj keď vám niekto blízky niekoho odporúča, mali by ste sa s ním osobne stretnúť a počúvať svoju intuíciu. Nechcete si vybrať niekoho, kto by prácu odflákol, kto by bol pri nej vulgárny či konfliktný.

4. Zlá komunikácia – komunikácie je kľúčová, či je to s pracovníkmi, kolegami alebo vaším partnerom. Musíte mať oči na stopkách a v prípade spozorovania problému ho riešiť slušnou a otvorenou komunikáciou. Taktiež je dôležité stanoviť si spôsob, akým budete komunikovať s dodávateľmi – cez e-mail, telefonicky, raz za týždeň, každý deň?

5. Precenenie svojich síl – ak radi sledujete televízne relácie o prestavbách a renováciách, môžete nadobudnúť pocit, že ste v nich expertom. Pamätajte si však, že vždy vidíte len časť celého projektu. Preto by ste si mali dať pozor na to, aby ste neprecenili svoje sily, či už ide o samotné práce alebo pri výbere a kúpe materiálov.

6. Ignorovanie rozpočtu – pred začiatkom projektu by ste mali mať jasne vyčlenenú sumu peňazí a pracovať s ňou. Väčšinou projekty vyjdú viac peňazí aj času, ako sa očakáva, preto by ste si po stanovení rozpočtu mali ešte pridať ďalších 10 až 20 percent a pracovať s výslednou sumou.

7. Zanedbávanie plánu – okrem rozpočtu musíte mať pripravený aj podrobný plán predtým, ako začnete so samotnou renováciou. Plán by mal byť odkonzultovaní dodávateľmi či pracovníkmi ešte pred prvými prácami. Mal by zahrňovať presné postupy, časovú následnosť i presné materiály, ktoré sa budú používať.

zdroj: realsimple

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist