Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Čo jesť, aby ste sa rýchlejšie zotavili z chrípky | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Čo jesť, aby ste sa rýchlejšie zotavili z chrípky

Keď ste chorí, to posledné, čo chcete, je jesť. Symptómy chrípky sa však môžu zhoršiť, ak zostaneme hladní alebo dehydratovaní. Preto je dôležité využiť jedlo vo svoj prospech.

Čo by ste mali jesť, keď vás postihne choroba? Jedlá, ktoré vám symptómy zmiernia a pomôžu k rýchlejšiemu zotavenie. Ktoré konkrétne?

1. Slepačia polievka
Toto je klasika, ale jej užitočnosť počas chrípky má skutočne pádny dôvod. Slepačia polievka je ľahko stráviteľná, obsahuje tekutiny, bielkoviny z kuraťa, sacharidy zo slížov, vitamíny zo zeleniny. Podporí vašu imunitu a dodá vám energiu.

2. Probiotiká
Často vírusy alebo baktérie spôsobia brušnú chrípku, v tomto prípade by ste mali zvýšiť príjem probiotík, ktoré vám poskytnú dobré baktérie po tom, čo sa vo vašom žalúdku „vyriadili“ tie zlé. Podľa výskumov tiež dokážu o deň skôr zastaviť hnačku.

3. Zázvor
Zázvor už v tradičnej čínskej medicíne využívali na liečbu nevoľnosti a tráviacich problémov. Upokojuje aj v prípade brušnej chrípky.

4. Horčík
Horčík podporuje váš imunitný systém a tým zlepšuje prevenciu alebo efektivitu boja proti nádche a chrípke. Zefektívňuje totiž tvorbu protilátok, ktoré slúžia ako ochrana voči bakteriálnym a vírusovým útokom. Kel, špenát, šalát sú jedlá, ktoré obsahujú veľa horčíka.

5. Banán, ryža, jablčná šťava, sucháre
Ak máte problémy s brušnou chrípkou, potom by ste svoju diétu v tom čase mali postaviť na týchto štyroch jedlách. Nezaťažujú žalúdok a dokážu spevniť stolicu v prípade, ak vás trápi hnačka.

6. Mäta
Ak vás trápia problémy s trávením, vyskúšajte mätu. Má silu uľavovať pri brušnej chrípke, pretože pomáha znižovať nevoľnosť i brušné kŕče. Najlepšie je využívať mätový olej.

7. Voda
Keď máte chrípku, vaše telo potrebuje veľa tekutín, tak sa uistite, že ich prijímate dostatok. Ak máte brušnú chrípku, potrebujete piť vodu ešte viac, pretože pravdepodobne máte hnačku alebo vraciate. Tým pochopiteľne z tela dávate preč tekutiny. Pite vodu, robte si bylinkové čaje.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist