Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Dochádzate do práce verejnou dopravou? Tieto tipy vám cestu vylepšia

Ak patríte medzi tých, ktorí nemajú svoju prácu v meste svojho bydliska alebo do nej nedochádzajú autom, potom vás čaká cesta verejnou dopravou, ktorá vám z dňa berie významnú dávku času. Ako si túto cestu vylepšiť natoľko, že ju budeme vnímať aj za niečo, čo je pre vás užitočné?

Ak cestujete viac ako pol hodinu, často vás takáto cesta medzi ostatnými ľuďmi môže ubíjať. Je dlhá, je nudná, je obmedzujúca, je stresujúca... Štúdie ukázali, že má negatívny vplyv na mentálne i fyzické zdravie. Ale nemusí tomu tak byť. Pomocou týchto tipov:

1. Ak môžete, využite vlak - vlak je pohodlnejší ako autobus a výskumníci zistili, že vplýva aj v menšej miere na stres cestujúceho. Dokonca je v tomto smere lepší ako dochádzanie autom. Taktiež môže byť spoľahlivejší, ako autobus, najmä v zimných mesiacoch.

2. Doprajte si mentálny relax - zatvorte oči a zhlboka, pokojne dýchajte. Áno, cesta do roboty sa dá využiť aj na meditáciu, ktorá by vám mohla pomôcť aj s vašou koncentráciou a výkonnosťou v práci. Stačí jej venovať pár minút.

3. Doprajte si fyzický oddych - keďže nemusíte sledovať, čo sa deje na ceste, môžete využiť tento čas na to, aby ste si zdriemli. Ideálne je to najmä po práci, kedy vám taký 20-minútový „power nap“ môže priniesť energiu do zvyšku dňa.

4. Prineste si so sebou vlastnú zábavu - či už cestujete vlakom alebo autobusom, môžete si cestu skrátiť aktivitou, ktorá vám cestu pocitovo skráti, ideálne pôjde o čítanie knihy, čítanie novín. Pri dlhších cestách si môžete na tablete pozrieť aj obľúbený seriál, ideálne po ceste domov.

5. Dajte si prestávku od technológií - ak celý deň pracujete s počítačom, tak by ten tablet nemusel byť najlepšou alternatívou. Využite čas v autobuse na to, aby ste si dali prestávku od technológií. Používate ich v práci i doma. Taká prestávka môže byť mentálne osviežujúca.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist