Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Sedem krokov k tomu, aby ste boli v práci šťastnejší

Na pondelok sa teší len málokto, ale nájdu sa aj ľudia, ktorí do práce chodia s radosťou. Prečo by ste sa im nemohli priblížiť aj vy? V práci trávite príliš veľa času na to, aby ste v nej zažívali len negatívne pocity.

Každý by chcel menej práce a viac voľných dní. Žiaľ, splniť si toto želanie nedokáže väčšina z nás. Čo nám teda zostáva? Naučiť sa, ako byť v práci o čosi spokojnejší. Ako na to? Týchto sedem krokov vám pomôže:

1. Príďte do práce s úsmevom na tvári
Aj keď zažijete ťažké ráno, skúste sa zhlboka nadýchnuť a pred vstupom na pracovisko sa usmejte. Pomôžete tým sebe i ostatným. Bude to pekný začiatok pracovného dňa.

2. Nájdite niečo, na čo sa môžete tešiť
Ak nájdete niečo, na čo sa môžete tešiť po ceste do práce, bude sa vám tam chodiť ľahšie. Nemusí to byť pritom niečo komplikované. Stačí, ak a budete tešiť, ako kolegovi poviete vašu zaujímavú víkendovú príhodu.

3. Nepracujte cez obed
Na obedné prestávky je aj iný dôvod, ako len to, že sa cez ne môžete najesť. Slúžia ako priestor, kedy sa odreagujete na chvíľu od práce, aby ste ju zvládali čo najlepšie v najťažších hodinách pracovného času. Musíte si fyzicky i mentálne oddýchnuť. Ak budete pracovať aj cez ne, veľmi rýchlo budete pociťovať úzkosť a nespokojnosť.

4. Upravte si pracovisko
Ak to vaše pracovisku umožňuje, prispôsobte si ho vlastnej potrebe a vkusu. To vám pomôže byť o trochu uvoľnenejším a koncentrovanejším pracovníkom. Ľahšie a budete cítiť vo vlastnej koži. Obklopte sa predmetmi, ktoré u vás vyčarujú lepšiu náladu.

5. Majte dobré vzťahy s kolegami
Priateľské vzťahy so spolupracovníkmi dokážu uvoľniť atmosféru na pracovisku a vy sa tak viac tešíte do práce. Vždy je fajn, ak si máte s niekým pohovoriť alebo koho môžete požiadať o radu či pomoc.

6. Buďte sami sebou
Základom toho, aby ste boli skutočne šťastnejší je, aby ste boli sami sebou. Umožnite vaším kolegom, aby vás spoznali takých, akí ste. Ak budete skrývať vlastné „ja“, budete sa časom cítiť ako v pasci a to na šťastí nič nepridá.

7. Robte niečo, čo vás baví
Ak budete robiť niečo, čo vás baví, nebudete mať pocit, že vôbec pracujete. Ak budete robiť niečo, čo nenávidíte, budete sa cítiť zle a tieto pocity si prenesiete aj do súkromného života.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist