Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Je dobré, ak ste produktívni aj po práci

USPECH.MNE.SK    |    29.06.2018
Po dlhom a náročnom dni v práci je pre mnohých poslednou vecou na rozume venovať ešte energiu produktívnej činnosti aj doma. Väčšina ľudí je spokojná, keď príde domov, oblečie si pohodlné veci, vyvalí sa na gauč a zapne si televíziu, notebook či tablet.

Nie je nič zlé na tom, keď si takýmto spôsobom vydýchnete, ale často ide o stratu času. Stratu času, ktorý by ste mohli venovať na niečo užitočné. Nechceli ste sa nikdy naučiť nový cudzí jazyk? A čo takto prečítať si knihu alebo začať osobný projekt, ktorý by zosobňoval vašu vášeň?

Produktívni môžete zostať aj po pracovnej dobe a pritom tomu nemusíte obetovať veľa času. Stačí tomu venovať 20 minút. Fígeľ spočíva v tom, že často tých 20 minút prekročíte a nebude sa vám chcieť prestať. Ak pôjde o dobrú knihu, začítate sa a neviete prestať. Ak pôjde o osobný projekt, pôjde o vec, ktorá vás chytí a bude baviť.

Základom je, aby ste si tento čas vyčlenili hneď po tom, čo prídete domov. Neriskujte to, že sa aktivite budete venovať neskôr. Nepovedzte si, že si najskôr pozriete jednu časť obľúbeného seriálu. Ak to urobíte, často už z gauča nevstanete a osobný projekt ide bokom.

Produktivita mimo práce by vás nemala unavovať, ale práve naopak. Odreagujete sa a pretaví sa to aj do lepších výkonov v práci. Navyše, posúvate sa ďalej. Učíte sa nové veci, zlepšujete svoje zručnosti, rastiete ako osobnosť. A nenudíte sa, nestrácate čas.

Osobný projekt by nemuselo byť len učenie nového cudzieho jazyka. Môže ísť o cvičenie, ktoré prinesie kopu ďalších prospešných účinkov. Môže to byť aj kreatívna činnosť ako maľovanie, skladanie pesničiek, písanie knihy či básni, práca s drevom, modelárstvo a podobne. Môžete si založiť blog, vylepšovať domácnosť, učiť sa variť nové jedlá.

Takisto sa nemusíte obmedzovať len na to, aby ste robili tieto veci vnútri. Ak aj v práci sedíte celý čas v kancelárii alebo stojíte vo výrobnej hale, prečo nejsť do prírody? Behanie či bicyklovanie prospeje vášmu zdraviu a môže vás naučiť disciplíne. Môžete sa venovať spoznávaniu rastlín či zvierat v lese. Prechádzky s tým spojené vám prečistia hlavu.

Ďalším aktivitám sa môžete venovať vo vnútri, ale mimo domu. Môže ísť o cvičenie v posilňovni, tanečné lekcie, lekcie varenia, rôzne iné kurzy či dobročinné činnosti. V kaviarňach zase môžete na notebooku písať, programovať alebo čítať knihy.

Bez ohľadu na to, čo si vyberiete a kde sa tomu budete venovať, pamätajte na to, aby ste začali hneď po práci a zaviazali sa, že sa tomu budete venovať minimálne 20 minút. Určite vám to pomôže – budete rásť a odreagujete sa. A nebudete strácať čas. V televízii vám skutočne nič také podstatné neunikne.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1388
EUR-CZK
25.557
EUR-HUF
324.49
EUR-PLN
4.2563
EUR-GBP
0.89485
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nie je to o tom, čo sa ti prihodí, ale o tom, ako na to zareaguješ.“
- Epictetus

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist