Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Cvičenie doma má svoje výhody. Aké sú tie najväčšie?

Mnohých to hrnie do komerčných posilňovní, iní uprednostňujú domáce prostredie. Pre mnohých je práve domáce cvičenie spôsobom, ako udržovať svoj záväzok k zdravému životnému štýlu. V tomto článku si predstavíme tri najväčšie výhody domácej posilňovne.

Tých výhod by sa dalo nájsť aj viac, ale my vám prinášame len tri najdôležitejšie. A práve tie vám ukážu, že aj keď máte veľa iných povinností a nemôžete si dovoliť návštevu fitka, tak sa aj tak môžete venovať cvičeniu aj plnohodnotne.

Tri výhody cvičenia doma:

1. | FLEXIBILITA
Je ľahšie vydržať pri cvičení, ak máte domácu posilňovňu, pretože vám umožňuje cvičiť kedykoľvek chcete, resp. kedykoľvek môžete. Do živa každého z nás vstupujú mnohé nečakané udalosti a práve vďaka domácej posilňovni môžete na svoj denný harmonogram pružne reagovať. Zaspali ste? Máte nečakané stretnutie? Nevadí. A navyše, nemusíte sa zaťažovať s vecami na cvičenie a hneď po tréningovej jednotke si dopriať kvalitnú sprchu.

2. | SÚKROMIE
Kto vyskúšal cvičenie v domácej posilňovni, vie, že z hľadiska súkromia sa mu nič nevyrovná. Môžete sa plne koncentrovať na to najdôležitejšie a nič vás nebude obmedzovať. Nemusíte sa hanbiť, nemusíte sa báť, že vás bude niekto sledovať. Môžete trénovať ako chcete a nemusíte sa prispôsobiť iným ľuďom. Stalo sa vám vo fitku, že už ste museli improvizovať, pretože bol stroj, ktorý potrebujete, obsadený? Nepáči sa vám hudba, ktorú vo fitku musíte počúvať?

3. | ÚSPORA PEŇAZÍ
Členstvo v komerčnej posilňovni niečo stojí. Možno budete argumentovať, že nejde až o tak veľa peňazí, ale zamyslite sa nad tým, že ide o výdavok, ktorý sa pravidelne opakuje. Dajme tomu, že vás vstup na mesiac vyjde 20 eur. Ročne tak ušetríte až 240 eur, ktoré môžete investovať do vášho zdravia iným spôsobom. A čo tak úspora za štyri roky? Prípadne za benzín? A domáce cvičenie sa oplatí z dlhodobého hľadiska aj napriek tomu, že sa vám počiatočná investícia môže zdať vyššia. Vklad do náčinia sa navyše dá znížiť rozumnými voľbami. A viete, čo ešte ušetríte okrem peňazí? Čas.

Článok, ktorý by ste si mali prečítať, ak chcete posilňovať doma:
Domáca posilňovňa, ako na to?

Ak si myslíte, že potrebujete veľa strojov, prečítajte si aj toto:
Jedna jednoručka? Cvičiť sa dá aj s ňou

... alebo toto:
Cvičiť doma efektívne môžete aj s párom jednoručiek

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist