Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Práca & podnikanie 10. 04. 2018

Buďte produktívnejší nie tvrdšou, ale rozumnejšou prácou

ikonka
Mnoho ľudí si myslí, že na to, aby vo svojom živote pokročili a boli produktívni, musia pracovať tvrdo. Do istej miery majú pravdu, ale existuje lepšia alternatíva ako čistá tvrdá práca. Tou je rozumná práca.

Prečo je lepšie pracovať rozumnejšie ako tvrdšie? Nachádzate totiž spôsoby, ako ľahšie riešiť svoje problémy a ako efektívnejšie plniť svoje pracovné povinnosti. Je dobrá pracovať tvrdo, ale skutočnú produktivitu dosiahnete, ak tvrdú prácu skombinujete s tou rozumnou. Dokázať to môžete týmito spôsobmi:

1. Stanovujte si realistické ciele
Súčasťou produktívneho života sú ciele. Keď si ich píšete, je dôležité, aby boli realistické. Mali by byť merateľné a mali by ste mať určený čas na ich naplnenie. Malo by to byť vo vašich silách. Čím vyššie ciele máte, tým menej pravdepodobné je, že ich dosiahnete. Keď pôjdete krok po kroku, menší cieľ po menšom cieli, produktivita a šance na úspech vzrastú.

2. Majte dobrý plán
Niektorí ľudia si prácu neplánujú a potom sa čudujú, že majú v práci chaos a nič nestíhajú. Kľúčom k produktivite je plánovanie nasmerované k vášmu cieľu. Keď máte plán, držte sa ho a uvidíte, že budete produktívni. Budete vedieť, čo vás čaká, budete vedieť, čo máte urobiť ako ďalšiu vec a eliminujete stres z neočakávaných vecí.

3. Naučte sa pýtať správne otázky
Mnoho ľudí sa nepýta otázky svojich šéfov alebo kolegov, ktoré by im mohli robotu uľahčiť. Namiesto toho si práci komplikujú. Pýtaním sa tých správnych otázok si môžete uľahčiť robotu a odbremeniť sa od zbytočných problémov. Ušetríte čas a znížite pravdepodobnosť chýb.

4. Učte sa z chýb
Všetci robíme chyby, či už menšie alebo väčšie. Niekedy zlyháme, ale na tom nič zlé nie je. Zlé v skutočnosti je to, ak sa z chýb nepoučíme. Jedna z najlepších ciest k produktivite a úspechu je uvedomenie si faktu, že chyby sú súčasťou života a prichádzajú ako dobré lekcie do budúcnosti.

5. Inovujte
Pre každého pracovníka je dôležité, aby sa nebál zmien a inovácií. Keď ťažké čeliť novým myšlienkam vašich šéfov alebo kolegov, ale ak ide o naozaj dobré inovácie, môže vám to pomôcť s riešením problémov. Prečo ich teda nevyskúšať? Inovácia spočíva v sledovaní a hľadaní riešení problémov, ktorým čelíte každý deň.

zdroj: Productivity Bits


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
mal-by-byt-vas-zoznam-uloh-na-papieri-alebo-v-telefoneMal by byť váš zoznam úloh na papieri alebo v telefóne?tvrdou-pracou-mozete-vykompenzovat-nedostatok-talentuTvrdou prácou môžete vykompenzovať nedostatok talentu co-su-to-antioxidanty-a-na-co-sluziaČo sú to antioxidanty a na čo slúžia? pat-sposobov-ktorymi-mozete-ziskat-kontrolu-nad-svojim-zivotomPäť spôsobov, ktorými môžete získať kontrolu nad svojím životomzaujimave-statistiky-ktore-zmenia-vas-pohlad-na-bohatstvoZaujímavé štatistiky, ktoré zmenia váš pohľad na bohatstvo
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist