Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Osobný rast 01. 04. 2018

Čo zabíja vašu cestu za šťastím?

ikonka
Nikdy sme sa nemali lepšie ako v súčasnosti, no i tak v tejto dobe je viac nešťastných ľudí ako kedykoľvek predtým. Prečo? Mnoho ľudí si osvojí zlé návyky, ktoré by ho mali doviesť ku šťastiu, no v skutočnosti cestu za šťastím zabíjajú.

V tomto článku sa pozrieme na to, ktoré veci vytvárajú nešťastných ľudí. Existuje mnoho okolností, ktoré sú prisudzované nespokojnej osobe, ale týchto šesť takí jedinci robia zvyčajne na dennej báze:

1. Sústredenie sa na negatívne stránky - v rádiu počúvate, v televízii sledujete a v novinách čítate samé negatívne veci. Je jasné, že to na vás vplýva. Negativite nás vystavujú aj niektorí priatelia či kolegovia. V situáciách vnímate tie horšie stránky. Nečudo, že nemôžete byť šťastní.

2. Porovnávanie sa s ostatnými - váš sused si kúpil novú pračku, prečo by ste si vy nemohli kúpiť práčku so sušičkou? Neustále sa porovnávate so susedmi, kolegami, priateľmi. Chcete byť lepší ako oni, chcete mať viac vecí ako oni. Porovnávate vzdelanie, postavu, vzťahy... Výsledkom toho sú negatívne pocity.

3. Myslenie, že svet sa točí okolo vás - nemyslíte si, že život sa točí okolo vás. Toto myslenie vás drží v úzadí, pretože sa bojíte odmietnutia, posudzovania inými. Bojíte sa, čo si o vás druhí pomyslia, no väčšine z nich ste v skutočnosti ukradnutí.

4. Myslenie na minulosť či budúcnosť - svoj život musíte žiť v prítomnosti, inak prídete o zážitky a príležitosti. Mnoho ľudí sa však utápa v spomienkach na ťažkú minulosť. Tú už však nezmeníte! Protipólom je posadnutosť budúcnosťou. Na jednu stranu je pekné, keď si predstavujete naplnenie vašich vízií, no na druhú stranu, na šťastí vám veľa nepridá, ak budete v budúcnosti vidieť vaše potenciálne zlyhania. Väčšina vecí, ktorých sa obávame, sa nikdy nesplní.

5. Snaha dosiahnuť perfektný stav - vaše správanie ani váš život nemusí byť bezchybný na to, aby ste si ho užívali. Mnoho ľudí žije v tom, že na to, aby boli šťastní, musíte veci doťahovať do dokonalosti. Perfekcionizmus však k šťastiu takisto nevedenie. Vaše ciele ním budete dosahovať ťažšie a utrpí tým aj vaša sebadôvera.

6. Tendencia komplikovať si život - život je sám o sebe dosť komplikovaný, no veľa ľudí si ho ešte komplikuje, čo ústi do nešťastia, stresu, depresií. Dôležité je vytvoriť si správne zvyky a žiť život čo najjednoduchšie.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
mal-by-byt-vas-zoznam-uloh-na-papieri-alebo-v-telefoneMal by byť váš zoznam úloh na papieri alebo v telefóne?tvrdou-pracou-mozete-vykompenzovat-nedostatok-talentuTvrdou prácou môžete vykompenzovať nedostatok talentu co-su-to-antioxidanty-a-na-co-sluziaČo sú to antioxidanty a na čo slúžia? pat-sposobov-ktorymi-mozete-ziskat-kontrolu-nad-svojim-zivotomPäť spôsobov, ktorými môžete získať kontrolu nad svojím životomzaujimave-statistiky-ktore-zmenia-vas-pohlad-na-bohatstvoZaujímavé štatistiky, ktoré zmenia váš pohľad na bohatstvo
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist