Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Čo zabíja vašu cestu za šťastím?

Nikdy sme sa nemali lepšie ako v súčasnosti, no i tak v tejto dobe je viac nešťastných ľudí ako kedykoľvek predtým. Prečo? Mnoho ľudí si osvojí zlé návyky, ktoré by ho mali doviesť ku šťastiu, no v skutočnosti cestu za šťastím zabíjajú.

V tomto článku sa pozrieme na to, ktoré veci vytvárajú nešťastných ľudí. Existuje mnoho okolností, ktoré sú prisudzované nespokojnej osobe, ale týchto šesť takí jedinci robia zvyčajne na dennej báze:

1. Sústredenie sa na negatívne stránky - v rádiu počúvate, v televízii sledujete a v novinách čítate samé negatívne veci. Je jasné, že to na vás vplýva. Negativite nás vystavujú aj niektorí priatelia či kolegovia. V situáciách vnímate tie horšie stránky. Nečudo, že nemôžete byť šťastní.

2. Porovnávanie sa s ostatnými - váš sused si kúpil novú pračku, prečo by ste si vy nemohli kúpiť práčku so sušičkou? Neustále sa porovnávate so susedmi, kolegami, priateľmi. Chcete byť lepší ako oni, chcete mať viac vecí ako oni. Porovnávate vzdelanie, postavu, vzťahy... Výsledkom toho sú negatívne pocity.

3. Myslenie, že svet sa točí okolo vás - nemyslíte si, že život sa točí okolo vás. Toto myslenie vás drží v úzadí, pretože sa bojíte odmietnutia, posudzovania inými. Bojíte sa, čo si o vás druhí pomyslia, no väčšine z nich ste v skutočnosti ukradnutí.

4. Myslenie na minulosť či budúcnosť - svoj život musíte žiť v prítomnosti, inak prídete o zážitky a príležitosti. Mnoho ľudí sa však utápa v spomienkach na ťažkú minulosť. Tú už však nezmeníte! Protipólom je posadnutosť budúcnosťou. Na jednu stranu je pekné, keď si predstavujete naplnenie vašich vízií, no na druhú stranu, na šťastí vám veľa nepridá, ak budete v budúcnosti vidieť vaše potenciálne zlyhania. Väčšina vecí, ktorých sa obávame, sa nikdy nesplní.

5. Snaha dosiahnuť perfektný stav - vaše správanie ani váš život nemusí byť bezchybný na to, aby ste si ho užívali. Mnoho ľudí žije v tom, že na to, aby boli šťastní, musíte veci doťahovať do dokonalosti. Perfekcionizmus však k šťastiu takisto nevedenie. Vaše ciele ním budete dosahovať ťažšie a utrpí tým aj vaša sebadôvera.

6. Tendencia komplikovať si život - život je sám o sebe dosť komplikovaný, no veľa ľudí si ho ešte komplikuje, čo ústi do nešťastia, stresu, depresií. Dôležité je vytvoriť si správne zvyky a žiť život čo najjednoduchšie.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist