Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Čo by ste mali urobiť, keď meškáte na pohovor?

Keď meškáte na stretnutie, nie je to dobrá vizitka. Keď však meškáte na pracovný pohovor, je to ešte horšie. Bez ohľadu na to, čo je dôvodom zdržania, nemusíte sa báť, že to automaticky zmaže vaše šance získať pracovnú pozíciu.

Mnohí vnímajú meškanie na pracovný pohovor ako katastrofu, a tak sa snažia radšej prísť skôr. Je to ideálne riešenie. Neraz sa však stane, že sa prihodí nejaká nečakaná komplikácia. Čo robiť vtedy, aby ste ešte situáciu zachránili?

1. Zavolajte vopred
Ak budete meškať, dajte o tom vedieť spoločnosti tak skoro, ako to len bude možné. Informujte kontaktnú osobu o predpokladom čase príchodu a ak meškáte mimoriadne dlho, opýtajte sa, že pracovník ľudských zdrojov nebude preferovať náhradný termín. Tým pošlete odkaz, že si ceníte čas manažéra a firma vám môže dôverovať.

2. Majte dobrý dôvod
Pokiaľ ide o dôvod meškania, snažte sa neklamať a nezveličovať. Bude to váš prirodzený inštinkt, no nájdite si pravý a dobrý dôvod a držte sa faktov. Nechcete predsa vzbudiť dojem nedôveryhodnej osoby.

3. Ospravedlňte sa ako sebaistý človek
Za svoje meškanie sa nevyhnutne musíte ospravedlniť. Ospravedlňte sa do telefónu, ospravedlňte sa osobne a potom už na to zabudnite. Neospravedlňujte sa príliš často, pretože to odkloní pozornosť od vašich zručností a bude to vaše meškanie ešte viac zvýrazňovať. Ospravedlnenie by malo byť sebaisté, no úprimné a slušné. Ukážete tak svoju morálku a vyzretosť, čo správny manažér ocení.

4. Odpustite si to
Nebuďte na seba tvrdí a neviňte sa za meškanie. Nemyslite na to, že vám zničilo šance na úspech. Koncentrujte sa na to, čo ešte ovplyvniť môžete – zvyšný priebeh pohovoru. Ukážte, že máte na to, aby ste boli dobrým zamestnancom. Ukážte, že máte zručnosti, ktoré firma potrebuje. Zhlboka sa nadýchnite a na meškanie zabudnite. Len tak si dáte čo najväčšiu šancu na úspech.

5. Poučte sa z toho
Je dôležité, aby ste na takéto dôležité stretnutia chodili včas. Preto sa musíte z tohto meškania poučiť do budúcnosti a zistiť, čo môžete urobiť lepšie, aby ste sa nabudúce meškaniu vyhli. Často stačí vyraziť z domu o pol hodinu skôr. Lepšie je prísť skôr ako neskôr.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist