Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Spomaľte, aby ste toho dosiahli viac! | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Spomaľte, aby ste toho dosiahli viac!

Pracujete neúnavne a pritom chcete byť ešte produktívnejší a úspešnejší vo svojej práci? Možno by ste sa mali zastaviť a položiť si otázku, či by nebolo lepšie z tempa trochu zvoľniť. Prinášame vám šesť tipov, ktoré vám k tomu pomôžu, pričom potenciálne zvýšia aj vašu produktivitu.

1. Vždy sa opýtajte „Prečo?“ - predtým, ako sa pustíte do nového projektu či úlohy, opýtajte sa, prečo to idete robiť. Neustále sa pýtajte túto otázku, kým nenájdete odpoveď, ktorá vás osobne uspokojí, nie šéfa ani niekoho, kto od vás niečo potrebuje.

2. Nepremýšľajte o tom ako o drine - veľa ľudí si myslí, že cesta za vysokou produktivitou a úspechom musí byť ťažká. Nemusíte pracovať tvrdo. Musíte pracovať rozumne a nemôžete si myslieť, že drina je predpokladom úspechu. Pracujte v takom tempe, ktoré podporuje vášho ducha a kreativitu.

3. Využite voľnejšie obdobie - mnohí úspešní šudia často prichádzajú s riešeniami veľkých problémov na dovolenke. Využite aj vy voľný čas na to, aby ste sa nasmerovali k úspechu. Ponaučenie? Nemôžete stále len pracovať. Musíte si dopriať aj voľno, ktoré môže byť oslobodzujúce, ktoré vás naplní energiou a ktoré môže priniesť nápady za milión.

4. Zistite, kedy ste najproduktívnejší - snažte sa sledovať vaše pracovné zvyky, vaše pocity a vaše nasadenie. Analyzujte si, v ktorom čase máte najviac energie, kedy vám ide práca od ruky a ste najproduktívnejší. Tento čas potom využívajte na tu najťažšiu a najdôležitejšiu úlohu, ktorá vás posunie dopredu výraznejšie.

5. Hovorte „nie“ častejšie ako obvykle - rozdiel medzi úspešnými ľuďmi a mimoriadne úspešnými je v počte povedaných „nie“. Robte to, na čom vám záleží najviac. Akceptujte pozvánky na podujatia, ktoré sú dôležité pre vás. Akceptujte projekty, ktoré vám niečo dajú, ktoré vás budú napĺňať, ktoré vás niekam posunú. Nerobte prácu len pre peniaze - ak ich nutne nepotrebuje alebo nemáte veľa voľného času...

6. Tajomstvom je vášeň - stres si ľudia privádzajú sami, aj negatívne myšlienky. Tajomstvom mimoriadnej efektívnosti je však robiť prácu tak, aby sme si ju aj užívali. Samozrejme, nie každý robí to, čo ho baví najviac. Vášeň sa však dá nájsť aj v inej práci, len treba hľadať a preprogramovať svoje myšlienky.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist