Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako maximalizovať svoju motiváciu pre cvičenie a iné oblasti života?

Niekto je od prírody taký, že nepotrebuje triky na obnovenie alebo maximalizovanie svojej motivácie, no väčšine ľudí sa nasledujúce tipy budú hodiť. Ako teda maximalizovať motiváciu?

1. Stanovte si špecifický cieľ

Väčšina ľudí cvičí s tým, že ma predstavu o tom, čo by chcela dosiahnuť. Konečný cieľ však býva často na míle vzdialený a nebude sa ho dariť napĺňať tak skoro. Na udržanie motivácie je preto vhodné, aby ste mali stanovený aj cieľ pre kratšie obdobie. Môžete si stanoviť cieľ pre nasledujúce tri mesiace, nasledujúce štyri týždne i dokonca pre nasledujúci tréning. Takto bude mať tréning pre vás väčší zmysel a vy budete mať skutočný dôvod navštíviť posilňovňu. Pozitívom je aj pocit sebauspokojenia, keď tento cieľ dosiahnete. Ten je tiež dôležitý pri udržovaní vysokej úrovne motivácie.

2. Inšpirujte sa videom s motivačnou rečou

V súčasnej dobe nie je problém nájsť mnoho videí, ktoré majú motivačné účinky. Na YouTube ich je hromada. Ak potrebujete okamžite nabudenie, skúste si pred tréningom pustiť video s tréningom, ktoré je v ideálnom prípade doplnené o kvalitnú hudbu. Takisto pomáhajú motivačné reči, či už od špecialistov na všeobecný osobný rozvoj alebo špecializovaných fitness trénerov.

3. Obmeňte si svoje pesničky v prehrávači

Ste zvyknutí počúvať počas tréningu pesničky na vašom prehrávači, no stále počúvate to isté do kola? Je čas, aby ste urobili zmenu v zozname piesní. Na pravidelnej báze by ste mali dopĺňať nové a odstraňovať tie opočúvané. Nie je nič zlé na tom, ak si tam necháte jednu či dve obľúbené nastálo, ale väčšina by sa mala meniť, aby ste obnovovali stimulačný efekt hudby. Najlepšie je samozrejme počúvať rýchlejšie pesničky, ktoré vám dodajú energiu a dostanú vás do „zóny“. Ak nie ste ten typ človeka, ktorý počas tréningu počúva hudbu, možno by ste sa ním mali stať. Hudba má totiž povzbudivé účinky, ktoré preukázali aj vedecké štúdie.

4. Skúste urobiť zmenu v tréningovom programe

Nič nefunguje lepšie, ak sa chcete vyhnúť monotónnosti, ako zmena zloženia tréningovej jednotky. Skúste trochu pozmeniť veci, aby ste zlepšili vašu motiváciu a túžbu po cvičení. Nové cviky udržujú tréning zaujímavý a ž len malá zmena môže byť pozitívna. Stačí použiť iný úchop, pridať intenzifikačné techniku, zmeniť poradie cvikov, počet opakovaní alebo pridať jeden cvik, či nahradiť starý novým. Navyše to pomôže aj k lepším tréningovým výsledkom.

Ak by ste aj napriek spomínaným štyrom tipom potrebovali ešte niečo k zvýšeniu alebo obnoveniu motivácie, skúste predtréningový suplement so stimulačným efektom. Ak teraz jeden používate? Tak ho skúste vymeniť za nový.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist