Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Chcete byť úspešnejší? Bojujte proti perfekcionizmu

USPECH.MNE.SK    |    20.05.2019
Nie je zlé, ak vám na niečom natoľko záleží, že chcete, aby ste to urobili kvalitne. Je však na škodu, ak to preháňate a chcete dosiahnuť dokonalosť. Váš perfekcionizmus váš totiž môže spomaľovať na ceste za úspechom.

Nemusíte byť perfektní, aby ste boli úspešní. Navyše, takáto túžba vás nebude nie len spomaľovať v dosahovaní cieľov, ale aj spôsobovať stres, únavu, blokovať vašu kreativitu a prehlbovať vašu nespokojnosť.

Ak si nechcete cestu za úspechom komplikovať, mali by ste s perfekcionizmom bojovať. V prvom rade si musíte uvedomiť, že samotná dokonalosť nie je to isté, ako úspech. Ak si to myslíte, máte tendenciu menej riskovať a využívať menej ponúknutých príležitostí. Obmedzuje váš potenciál.

Uvedomte si tiež, že ľudia v skutočnosti dokonalosť ani neobdivujú. Obklopujú sa len vecami, ktoré im pripadajú perfektné, pretože naplnia ich potreby. Myslieť si však, že musí ísť o skutočne dokonalé veci, pred vás stavia nereálne očakávania.

V dokonalosti sa pritom neskrýva ani sila. Dokonalosť len u ľudí vyvoláva strach, pri ktorom sa snažia zostať o krok napred, aby neurobili potenciálnu chybu. V skutočnosti je to tak bezmocný spôsob života.

Z perfekcionizmom nie je spojená ani vaša hodnota. Perfekcionizmus sa pozerá na naše nedostatky kriticky, spôsobuje nám problémy so sebavedomím. Radi sa musíte mať v takej forme, v akej ste. Aj so svojimi chybičkami.

A hoci žijeme v dobe, v ktorej nám sociálne siete predkladajú dokonalý život určitých ľudí, v skutočnosti ide len o ilúziu alebo odchýlku od normálu. Je to aj šikovný marketingový trik, akým veľké spoločnosti manipulujú ľudí k tomu, aby si kupovali ich produkty. Podkladajú im za normálne snahu dosiahnuť dokonalosť. Tá sa však nerovná úspechu ani šťastiu.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist