Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Chcete si vytvoriť úspešný blog? Dodržujte tieto tipy

Chcete si vytvoriť úspešný blog alebo už máte jeden vytvorený, ale nie ste spokojní s jeho úspešnosťou? Potom by ste mali dodržovať nasledujúcich päť tipov, ktoré vám pomôžu budovať a rozširovať komunitu návštevníkov.

Ako blogger budete musieť v prvom rade písať kvalitné články, ktoré by ľudí zaujali a niečom im dali. Následne musíte zefektívniť vašu činnosť, k čomu vám pomôžu aj tieto tipy od Syeda Balkhiho:

1. Kalendár článkov – namiesto toho, aby ste nechávali vaše články na náhodu a vymýšľali témy na mieste, by ste si mali vytvoriť kalendár, v ktorom si jednotlivé témy vopred naplánujete. Môžete si na začiatku každého mesiaca vyhradiť čas na to, aby ste si rozplánovali celý mesiac obsahu. Takto už nebudete musieť nad ničím rozmýšľať a budete len písať.

2. Neustály prieskum – aby ste boli úspešným bloggerom, musíte sa neustále vzdelávať ohľadom témy, o ktorej píšete. Mali by ste byť v obraze a poznať najnovšie trendy. Pravidelne by ste si mali čítať články iných odborníkov a získavať nové poznatky, aby ste vytvárali skutočne cenný obsah.

3. Vyvarovanie sa bezhlavému písaniu – nezačnite písať článok bez predstavy, ako bude vyzerať. Môžete sa poriadne zamotať alebo vytvoriť nekvalitný obsah. Produktívnejšou a lepšou cestou je, aby ste si najskôr urobili osnovu. Vymyslíte názov, rozčleňte si článok na jednotlivé sekcie a potom píšte.

4. Zbavenie sa rozptýlení – pri písaní by ste mali mať pokoj, aby ste sa koncentrovali len na tvorbu obsahu. Musíte sa zbaviť rozptýlení, ktorými môžu byť hlučné deti, sused klopajúci na dvere, klebetný kolega, mobilný telefón či dokonca aj neporiadok na vašom stole alebo otvorené sociálne siete vo vašom prehliadači.

5. E-mailový marketing – svoju komunitu návštevníkov budete efektívnejšie budovať, ak sa s ňou budete spájať aj prostredníctvom e-mailov – newsletterov. Snažte sa v rámci legislatívy získavať od návštevníkov e-mailové kontakty a potom si vyberte službu, cez ktorú budete upozorňovať návštevníkov na nové články. Môžete to robiť aj ručne, ale efektívnejšie je celý proces zautomatizovať – mnoho takýchto služieb má možnosť generovať upozornenia e-mailom pomocou RSS kanálu hneď („RSS-to-email“), keď na blog umiestnite nový článok.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist