Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Osobný rast 30. 05. 2018

Chcete si vybudovať vyššiu sebadôveru?

ikonka
Už ste sa pozreli na niekoho úspešného a pomysleli ste si, že by ste aj vy chceli oplývať toľkou sebadôverou? Úspešní ľudia ju majú vysokú nie náhodou. Máme však dobrú správu aj pre vás. Ak si ju chcete zvýšiť, existuje cesta.

Za vyššou sebadôverou nehľadajte žiadne tajomstvá. Musíte si v prvom rade uvedomiť najskôr sami seba a potom pracovať na tom, aby ste mali dôvody cítiť sa sebavedomo. A tie dôvody existujú určite už aj teraz. Ak chcete mať vysokú sebadôveru, riaďte sa týmito tipmi:

1. Nesnažte sa vytvoriť si perfektný svet
Nepadnite do pasce perfekcionizmu. Ak neurobíte chyby, nikdy sa nenaučíte nič nové. Je celkom bežné chybovať a vy si musíte uvedomiť, že nikto nie je dokonalý a bezchybný. Ani vy nie. Na tom však nie je nič zlé. Nebojte sa robiť chyby a snažte sa z každej skúsenosti získať niečo nové. Poučte sa a pohnite sa ďalej. Hlavú majte hore a neklesajte na duchu.

2. Sústreďte sa na učenie
Overeným spôsobom, akým si zvýšiť sebadôveru, je byť v niečom lepší. Učením a zlepšovaním svojich schopností priamo ovplyvňujete aj vašu sebadôveru. Snažte sa stať expertom aspoň v jednej oblasti a uvidíte, že sa budete cítiť so sebou omnoho spokojnejší a sebavedomejší. Uvedomte si svoje silné stránky a pracujte na nich. Určite nie ste bezcenní. Každý človek má potenciál v niečom vyniknúť. Musíte to len nájsť a pracovať na tom. Čím budete lepší, tým porastie aj vaše sebavedomie.

3. Vyhýbajte sa negativite
Čím viac budete ignorovať vo vašom živote negativitu, tým väčší priestor vznikne pre pozitívne aspekty. A práve nájdením pozitív vo vašom živote pomáha zvyšovať vašu sebadôveru. Vo významnej miere prinášajú negativitu do vášho života osoby, s ktorými ste v priateľských, profesných či rodinných vzťahoch. Takým sa treba vyhýbať. Snažte sa zároveň myslieť menej negatívne a viac pozitívne Musíte zo seba vyťažiť to najlepšie.

4. Veďte si záznamy vašich úspechov
Je pravdepodobné, že tento krok bude väčšina ľudí ignorovať. Postačí sa pozrieť na to, koľko ľudí si vedie bežný denník. V skutočnosti však zaznamenávanie vašich dosiahnutých úspechov poslúži ako užitočný nástroj, ktorým si pripomeniete svoju cenu vždy, keď to budete potrebovať. Zaznamenané úspechy nemusia byť veľké. Ak vás urobilo spokojným to, že ste niekomu pomohli, zaznamenajte si aj to.

5. Jednoducho si verte
Najväčším stimulantom vašej sebadôvery je jednoducho to, keď spokojní vo vlastnej koži. Zabudnite na to, čo si o vás myslia druhí. Jedinou osobou, ktorá je schopná zmeniť váš osud, ste vy samotní. Akceptujte sa, uvedomte si svoje silné i slabé stránky. Snažte sa byť lepším človekom a nakoniec sa ním stanete. Všetko však začína vo vašej hlave. Preto si začnite veriť. Majte sa radi a ignorujte to, čo si o vás myslia ostatní.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
dalsich-7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovatĎalších 7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať osem-tajomstiev-ludi-s-pevnym-zdravimOsem tajomstiev ľudí s pevným zdravím zdravy-zivot-je-zakladom-pre-uspesny-zivotZdravý život je základom pre úspešný život manazment-casu-8-tipov-ktore-vam-s-nim-pomozuManažment času: 8 tipov, ktoré vám s ním pomôžu 7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovat7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist