Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Ste zvedaví, čomu všetkému prospeje plánovanie jedál?

Život dokáže zlepšiť aj niekoľko maličkostí, o ktorých by ste si to ani nepomysleli. Nepoznáme veľa ľudí, ktorí by si plánovali svoje jedlá dopredu. Na Slovensku to veľa bežných ľudí nerobí. Pritom prichádzajú o niekoľko výhod.

Plánovaniu jedál sa ľudia vyhýbajú, pretože je na prvý pohľad komplikované a oberá vás o váš vzácny čas. Ak by ste si to aspoň raz vyskúšali, zistili by ste, že to stojí za to. Ak chcete jesť zdravo a lacno, tak je dokonca nevyhnutné. Tu je 5 výhod, ktoré plánovaním jedál získate:

1. Ušetríte ním čas
Ak vás od plánovania odrádza čas, ktorý mu venujete, veľmi ľahko sa to vykompenzuje v priebehu už naplánovaného týždňa. V skutočnosti ním čas ušetríte, pretože budete mať suroviny po ruke, nebudete musieť chodiť do obchodov, robiť rozhodnutia, ktoré jedlo si v daný deň urobiť a navyše, keď si jedlá pripravíte dopredu, tak ich môžete zjesť aj o deň neskôr. Ak viete, že vás čaká náročný týždeň, tak si jedla môžete aj zamraziť.

2. Ušetríte ním peniaze
Okrem času môžete ušetriť aj peniaze. A to troma spôsobmi. V prvom rade, vďaka tomu, že môžete využívať akcie alebo si rozdeliť peniaze na suroviny efektívnejšie. Ušetríte teda samotným nákupom. Ušetríte aj na benzíne, pretože vám stačí urobiť jeden nákup týždenne. Tretí spôsob platí pre ľudí, ktorí radi jedia v reštauráciách alebo si jedla dávajú donášať. Jedlá v reštauráciách sú drahšie a donáška tiež niečo stojí.

3. Budete jesť zdravšie
Keď si jedlá plánujete, zvyčajne vďaka tomu budete mať vyváženejší a zdravší jedálniček. Budete mať pravidelný prísun dôležitých živín a vyhnete sa nákupom jedla na poslednú chvíľu (fast foody, polotovary v hypermarketoch) alebo objednávkam jedál z pizzerií či reštaurácií. Navyše, viete o všetkom, čo do jedla dáte. To inak ako vlastným varením zaručiť neviete.

4. Nebudete plytvať potravinami
Často sa stane že keď kúpime potraviny a nemáme jedlá naplánované, tak sa nakoniec nevyužijú a musíme ich zahodiť do koša. Ak sa držíte pri nakupovaní zoznamu, ktorý ste si pripravili, nebudete plytvať potravinami ani svojimi financiami.

5. Oddýchnete si od rozhodnutí a stresu
Ak venujete plánovaniu jedál pár minút raz týždenne, v priebehu týždňa si budete môcť oddýchnuť od rozhodnutí. V živote ich robíte už tak dosť veľa. Tato bude jasné, čo v ktorý deň bude na obed, a vy sa tým už nebudete musieť zaťažovať. Ak by sa tak nestalo, mohlo by to zvyšovať aj stresové zaťaženie, ktorému mnohokrát čelíte už aj v práci.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist